avio karte

Avio karte Beograd – Bahrein


Avionske karte Beograd - Bahrein



Ukratko: Avio karte Beograd – Bahrein (BEG → BAH) kupujete online na Aviokarta.rs – sajtu IATA agencije Air Fantast. Rezervacija je besplatna, a Premium servis je uključen u cenu karte. Aktuelne ponude na ovoj relaciji imaju Royal Jordanian. Tačnu cenu za vaš datum prikazuje pretraga letova, a pomoć dobijate na 0800 400 000 (besplatan poziv).

Cene navedene u tekstu su orijentacione i služe za poređenje – aktuelnu cenu uvek proverite u pretrazi.

Avio karte Beograd Bahrein – neboderi Maname u sumrak

Bahrein · ostrvo biseraBahrein: drevni Dilmun, bisernjaci i moderna Manama na obali Persijskog zaliva

Avio karte Beograd Bahrein vode vas u najmanju zemlju Persijskog zaliva – ostrvsko kraljevstvo u kojem se tvrđave stare četiri milenijuma nalaze na nekoliko minuta od staklenih nebodera Maname. Direktnog leta nema, pa se do aerodroma Bahrein (BAH) putuje sa jednim presedanjem, najčešće preko Istanbula, Dubaija ili Dohe. U ovom vodiču saznaćete koje su realne opcije letenja, kako da dobijete vizu, šta obavezno videti i na šta da obratite pažnju zbog bezbednosne situacije u regionu.

AerodromBahrein International (BAH), Muharak, oko 8–10 km od Maname
LetPresedanje u Istanbulu, Dubaiju ili Dohi, od oko 6,5 h letenja
Vremenska razlika+2 h zimi, +1 h leti u odnosu na Beograd
ValutaBahreinski dinar (BHD), 1 BHD ≈ 2,65 USD (oko 2,3 €)
UlazakPotrebna viza – e-viza preko evisa.gov.bh
Najbolje vremeNovembar–mart
Saudijska ArabijaMost kralja Fahda, oko 25 km preko mora
JezikArapski; engleski se široko govori

Letovi i avio karte Beograd Bahrein

Između Beograda i Bahreina ne postoji direktna linija, ali je izbor presedanja širok. Turkish Airlines povezuje Beograd sa Istanbulom nekoliko puta dnevno, a let Istanbul – Bahrein obnovljen je sredinom jula 2026. Kompanija flydubai leti iz Beograda za Dubai dva puta dnevno, pa nastavlja kratkim letom do Bahreina, dok Qatar Airways nudi vezu preko Dohe, uz red letenja koji se menja po sezonama.

Ponuda koju trenutno prikazujemo glasi na Royal Jordanian, sa presedanjem u Amanu. Jordanska kompanija leti iz Amana za Bahrein, ali je povratak na liniju Beograd – Aman pomeren i, prema najavama, počinje krajem marta 2027. Do tada su avio karte Beograd Bahrein preko Amana moguće samo u kombinaciji sa drugim prevoznikom, pa vam agent može predložiti najpraktičniju rutu.

BEGBeograd

✈

ISTIstanbul, presedanje

✈

BAHBahrein

Let do Istanbula traje oko sat i po do dva sata, a nastavak do Bahreina oko četiri sata. Preko Dubaija je prva deonica duža, oko pet i po sati, ali je drugi let kratak, nešto preko sata. Kada kupite avio karte Beograd Bahrein na jednoj karti, prtljag se po pravilu šalje do krajnjeg odredišta, a u slučaju kašnjenja prvog leta prevoznik je dužan da vas prebaci na sledeći.

Zbog bezbednosne situacije u regionu, letovi u Zalivu se tokom 2026. povremeno otkazuju ili preusmeravaju. Zato je posebno važno da kartu kupite uz podršku agencije koja će vas obavestiti o izmenama i pomoći oko preusmeravanja.

Uporedite letove za Bahrein i rezervišite bez plaćanja – kartu platite kasnije.

Pretraži letove

Cene: koliko koštaju avio karte Beograd Bahrein

Cena za avio karte Beograd Bahrein zavisi od sezone, izabranog čvorišta i od toga koliko ranije rezervišete. Najtraženiji su zimski meseci, praznici i termini velikih događaja, dok vrelo leto obično donosi niže tarife. Pošto se mreža letova u regionu tokom 2026. menjala, ponuda mesta je ponekad smanjena, pa se rana rezervacija posebno isplati.

Kako da pronađete najjeftinije avio karte Beograd Bahrein

  • Uporedite čvorišta. Istanbul, Dubai i Doha nude različite cene i trajanja presedanja – razlika ponekad nije mala.
  • Rezervišite ranije. Za period od novembra do marta najpovoljnije klase se brzo rasprodaju.
  • Budite fleksibilni sa datumima. Polazak sredinom nedelje često je povoljniji od vikenda i praznika.
  • Proverite prtljag. Kod niskotarifnih tarifa kofer se plaća posebno, pa uporedite ukupnu cenu.
  • Birajte jednu kartu. Odvojene karte sa kratkim presedanjem nose rizik da propustite nastavak bez prava na zamenu.
  • Rezervišite bez plaćanja. Avio karte Beograd Bahrein na aviokarta.rs možete rezervisati, zadržati cenu i platiti kasnije, u roku iz rezervacije.

Aerodrom Bahrein International (BAH) i prevoz do centra

Međunarodni aerodrom Bahrein nalazi se na ostrvu Muharak, severoistočno od Maname, na oko 8–10 km od centra. Novi putnički terminal je moderan i pregledan, a do grada se stiže preko mostova za 15–25 minuta, u zavisnosti od saobraćaja.

Autobus: linija A1 vozi do autobuske stanice u Manami otprilike na svakih 20 minuta, a aerodrom opslužuju i linije A2, 10 i 11. Vožnja traje oko pola sata, a karta kod vozača košta 300 filsa i plaća se gotovinom u dinarima. Za više vožnji isplati se GO kartica, koja se kupuje na glavnim autobuskim stanicama, ne na aerodromu.

Taksi i aplikacije: zvanični taksi do Maname okvirno košta oko 6 dinara sa doplatama, a noću, petkom i praznicima cena je viša. Uber i Careem rade sa označenog mesta za preuzimanje i obično su povoljniji, uz cenu poznatu unapred. Mnogi hoteli nude i organizovan transfer, a naši agenti ga mogu predložiti uz avio karte Beograd Bahrein.

Viza, ulazak i bezbednost za državljane Srbije

Državljanima Srbije za Bahrein je potrebna viza. Prema podacima Ministarstva spoljnih poslova Srbije, zahtev za e-vizu podnosi se onlajn preko zvaničnog portala evisa.gov.bh, a obrada obično traje oko tri radna dana. Preporučuje se da pasoš važi najmanje šest meseci od dana ulaska i da imate i povratnu kartu i potvrdu smeštaja.

MSP Srbije zbog pogoršane bezbednosne situacije u regionu savetuje građanima da prate upozorenja lokalnih vlasti i medija, postupaju u skladu sa nivoom pretnje i budu u kontaktu sa avio kompanijom. Ambasada Srbije u Manami dostupna je za konzularnu pomoć. Pre puta obavezno proverite aktuelni vizni režim i preporuke na sajtu Ministarstva spoljnih poslova Srbije.

Bezbednosna napomena: od jula 2026. u regionu Zaliva zabeleženi su napadi Irana, uključujući i Bahrein, a vazdušni prostor se može zatvoriti na kratak rok. MSP Srbije navodi pogoršanu bezbednosnu situaciju i preporučuje praćenje upozorenja i redovan kontakt sa avio kompanijom. Pre kupovine karte i polaska proverite najnovije preporuke MSP-a i obavezno uzmite putno osiguranje.

Top 10 stvari koje treba videti u Bahreinu

Bahrein je mali, pa se većina znamenitosti obiđe za dva do tri dana. Ostrvo je bilo središte drevne civilizacije Dilmun, a čak tri lokaliteta nalaze se na UNESCO listi svetske baštine. Uz istoriju vas čekaju sukovi, džamije, moderne četvrti i plaže.

Tvrđava Kalat al-Bahrein

Arheološko nalazište na severnoj obali, upisano na UNESCO listu 2005, bilo je luka i prestonica Dilmuna. Slojevi naselja svedoče o hiljadama godina života, a portugalska tvrđava je najlepša pri zalasku sunca, uz muzej u blizini.

Tvrđava u Bahreinu
Tvrđava u Bahreinu.

Nacionalni muzej Bahreina

Najbolje mesto za razumevanje istorije ostrva, od praistorije i Dilmuna do tradicionalnog života i trgovine biserima. Muzej se nalazi na obali u Manami i odličan je početak obilaska.

Velika džamija Al Fateh

Jedna od najvećih džamija u regionu otvorena je za posetioce van vremena molitve, uz besplatne vođene ture. Ženama se na ulazu daje odeća za pokrivanje, a unutrašnjost oduševljava kupolom i lusterima.

Bab al-Bahrein i suk u Manami

Istorijska kapija vodi u stari suk, lavirint uličica sa začinima, tekstilom, zlatom i kafanama. Ovo je mesto za cenkanje, kafu sa kardamomom i upoznavanje svakodnevnog života Maname.

Biserna staza u Muharaku

Staza bisernjaka, upisana na UNESCO listu 2012, povezuje kuće trgovaca, magacine i plićake bisernih banaka. Obnovljene kuće i kulturni centri u Muharaku pričaju priču o privredi koja je vekovima hranila ostrvo.

Humke Dilmuna

Na zapadu ostrva prostiru se hiljade grobnih humki iz drevnog perioda, upisanih na UNESCO listu 2019. Prizor polja sa humkama, okruženih savremenim naseljima, jedinstven je u svetu.

Obala i neboderi ManameVelika džamija Al Fateh u Manami

Drvo života

Usamljeno drvo staro nekoliko vekova raste usred pustinje, bez vidljivog izvora vode. Do njega se ide automobilom ili organizovanom turom, a najlepše je u kasno popodne.

Zaliv Bahrein i šetalište

Moderna četvrt sa neboderima, tržnim centrima i šetalištem uz more pokazuje drugo lice Maname. Večernja šetnja uz osvetljenu obalu idealna je kada popusti dnevna vrućina.

Međunarodna staza Bahreina

Staza u pustinji na jugu ostrva domaćin je trke Formule 1. Van dana trka nude se ture i vožnje, pa je ovo zanimljiv izlet za ljubitelje automobila i brzine.

Ostrva Amvadž i plaže

Na severoistoku se nalaze veštačka ostrva sa marinom, restoranima i hotelskim plažama. Za kupanje birajte hotelske ili uređene plaže, uz poštovanje lokalnih pravila oblačenja.

Tradicionalni dau brodovi u luci
Tradicionalni dau brodovi u luci.

Bahrein za 3 dana: predlog plana

1. dan – Manama. Prepodne Nacionalni muzej, zatim džamija Al Fateh. Popodne kapija Bab al-Bahrein i suk, a uveče šetnja uz zaliv Bahrein.
2. dan – Istorija Dilmuna. Tvrđava Kalat al-Bahrein i njen muzej, zatim polja humki Dilmuna. Pred zalazak sunca vratite se na tvrđavu ili posetite obalu.
3. dan – Muharak i pustinja. Prepodne Biserna staza i stare kuće Muharaka, popodne Drvo života i staza Formule 1, a veče na ostrvima Amvadž.

Kada je najbolje vreme za putovanje u Bahrein

Bahrein ima pustinjsku klimu sa veoma vrelim i vlažnim letom. MSP Srbije upozorava da letnje temperature često prelaze 50 °C u ekstremnim danima, pa je za obilazak najprijatniji period od novembra do marta – tada su i avio karte Beograd Bahrein najtraženije. Prolećni i jesenji meseci su topliji, ali još uvek podnošljivi za kraće boravke.

PeriodTemperatura (dan)VremeZa koga
Novembar–februaroko 20–26 °CSunčano, prijatno, retka kišaObilazak, kultura, šetnje
Mart–apriloko 25–32 °CToplo i suvoPlaže i obilazak
Maj–septembarpreko 38 °CVrelo i vlažnoTranzit, hoteli, tržni centri
Oktobaroko 32–35 °CVrućina postepeno popuštaKraći boravci

Gde odsesti u Bahreinu

Zaliv Bahrein i Diplomatska četvrt
Poslovni centar sa luksuznim hotelima, blizu suka, muzeja i šetališta – najpraktičnije za prvi boravak.
Džufair
Živa četvrt sa mnogo hotela, restorana i noćnog života, na nekoliko minuta vožnje od centra.
Sif
Moderni kvart velikih tržnih centara i hotela, dobar izbor za porodice i šoping.

Pronađite hotel u Bahreinu

Uporedite hotele i rezervišite smeštaj uz avio karte Beograd Bahrein.

Praktični saveti za putovanje u Bahrein

  • Novac. Bahreinski dinar deli se na 1.000 filsa i vezan je za dolar. Kartice se široko prihvataju, a gotovinu menjajte u ovlašćenim menjačnicama.
  • Prevoz. Javni prevoz čine autobusi; za više vožnji uzmite GO karticu. Uber i Careem su najjednostavniji za kretanje po ostrvu, a voz ne postoji.
  • Struja. Utičnice su britanskog tipa G, pa ponesite adapter.
  • Napojnice. U restoranima i taksiju uobičajeno je oko 10% ako usluga nije uračunata.
  • Jezik i bezbednost. Engleski se govori skoro svuda. Pratite lokalna upozorenja i preporuke MSP-a, a hitni broj je 999.
  • Lokalni običaji. Oblačite se skromno van hotela, poštujte Ramazan i ne konzumirajte alkohol na javnim mestima – služi se samo u licenciranim objektima.

Zašto kupiti avio karte Beograd Bahrein na aviokarta.rs

IATAAir Fantast, akreditovani agent od 2005.
0 €Rezervacija bez plaćanja
PremiumServis uključen u svaku kartu
0800 400 000Besplatan kontakt centar

Kada kupujete avio karte Beograd Bahrein preko agencije Air Fantast, dobijate Premium servis – agent je uz vas pre i tokom putovanja, što je posebno važno ako dođe do promene reda letenja. Ako planirate i Emirate, pogledajte našu ponudu za avio karte Beograd Dubai ili pokrenite pretragu svih letova. Inspiraciju za obilazak potražite na zvaničnom turističkom sajtu Bahrain.com. Karte se izdaju svakog dana od 9 do 23 h, a možete nas kontaktirati i na Viber/WhatsApp 063 42 42 84.

Česta pitanja o letovima Beograd – Bahrein

Da li postoji direktan let Beograd – Bahrein?

Ne, direktnog leta nema. Avio karte Beograd Bahrein uključuju jedno presedanje, najčešće u Istanbulu sa Turkish Airlines, u Dubaiju sa flydubai ili u Dohi sa Qatar Airways.

Koliko traje put od Beograda do Bahreina?

Samo letenje traje od oko šest i po sati preko Istanbula do oko sedam sati preko Dubaija, a ukupno trajanje zavisi od dužine presedanja.

Da li Royal Jordanian leti iz Beograda?

Royal Jordanian je najavio liniju Beograd – Aman, ali je početak pomeren za kraj marta 2027. Od tada će biti moguće putovanje do Bahreina preko Amana na jednoj karti ove kompanije.

Da li je državljanima Srbije potrebna viza za Bahrein?

Da. Prema podacima MSP Srbije, potrebna je viza, a zahtev za e-vizu podnosi se onlajn na portalu evisa.gov.bh. Obrada obično traje oko tri radna dana.

Da li je bezbedno putovati u Bahrein?

MSP Srbije navodi pogoršanu bezbednosnu situaciju u regionu i savetuje praćenje lokalnih upozorenja. Pre polaska proverite najnovije preporuke MSP-a i status letova kod avio kompanije.

Kada je najbolje kupiti avio karte Beograd Bahrein?

Za period od novembra do marta rezervišite nekoliko meseci unapred. Na aviokarta.rs avio karte Beograd Bahrein možete rezervisati bez plaćanja i platiti kasnije, u roku iz rezervacije.

Česta pitanja – avio karte Beograd – Bahrein

Kako da kupim avio kartu Beograd – Bahrein?

Unesite relaciju i datum u pretragu na Aviokarta.rs, izaberite let i rezervišite online. Kartu možete platiti odmah platnom karticom, a kod većine ponuda možete je i rezervisati pa platiti kasnije. Za pomoć pozovite besplatno 0800 400 000 ili pišite na Viber/WhatsApp 063 42 42 84.

Koje aviokompanije imaju ponude za Bahrein?

Na relaciji Beograd – Bahrein izdvajamo ponude kompanija Royal Jordanian. Pretraga na Aviokarta.rs upoređuje sve dostupne aviokompanije i prikazuje najpovoljnije letove za vaš datum.

Kada je najbolje kupiti kartu za Bahrein?

Najpovoljnije cene se obično nalaze kada se karta kupi nekoliko nedelja do nekoliko meseci unapred, van praznika i glavne sezone. Ako su vam datumi fleksibilni, proverite više dana – razlika u ceni može biti velika.

Šta je uključeno u cenu karte?

U cenu svake karte kupljene na Aviokarta.rs uključen je Premium servis Air Fantasta. Pravila za prtljag i izmene zavise od tarife i prikazana su uz svaku ponudu u pretrazi.

Sadrzaj: avio karte Beograd - Bahrein
Letovi i avio karte Beograd Bahrein
Cene: koliko koštaju avio karte Beograd Bahrein
Aerodrom Bahrein International (BAH) i prevoz do centra
Viza, ulazak i bezbednost za državljane Srbije
Top 10 stvari koje treba videti u Bahreinu
Bahrein za 3 dana: predlog plana
Kada je najbolje vreme za putovanje u Bahrein
Gde odsesti u Bahreinu
Praktični saveti za putovanje u Bahrein
Zašto kupiti avio karte Beograd Bahrein na aviokarta.rs
Česta pitanja o letovima Beograd – Bahrein

Promocija Avio karte Beograd – Bahrein

Napomena: Dole prikazane avio kompanije imaju trenutno aktuelne ponude najjeftinijih avio karata na relaciji Avio karte Beograd – Bahrein. Obratite pažnju prilikom ptregade na period prodaje kao i period putovanja za koji su navedene ponude aktuelne. Broj mesta po promotivnim cenama je ograničen. Želimo vam uspešnu pretragu.




Avio karte
Polasci Beograd



Magazin - Bahrein (BAH)


    Putno osiguranje


    Avio kompaije - Bahrein (BAH)



    Pogledajte ostale ponde avio karata:

    Aerodromski transferi

    Magazin

    Preporučujemo sledeće avio kompanije

    Aegean Airlines
    Aeroflot
    Air Baltic
    Air Cairo
    Air Canada
    Air France
    Air Serbia
    AJet
    American Airlines
    Arkia
    Austrian Airlines
    British Airways
    China Southern Airlines
    Croatia Airlines
    Easyjet
    Emirates
    Etihad Airways
    Eurowings
    Fly Dubai
    Hainan Airlines
    ITA Airways
    KLM
    Lot
    Lufthansa
    Norwegian
    Pegasus Airlines
    Qatar Airways
    Royal Jordanian
    Ryanair
    SCAT Airlines
    Sky Express
    Sri Lankan Airlines
    Swiss Airlines
    Tarom
    Transavia
    Tunis Air
    Turkish Airlines
    Wizz Air